header

KONGREYE KALAN SÜRE

GÜN


Duyurulardan haberdar olmak için eposta adresinizi giriniz



14. Ulusal El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi
Program

 

3. El Rehabilitasyonu Kongresi Programı

15 Mayıs 2014 Perşembe
17:00 - 19:00

AÇILIŞ TÖRENİ 

Açılış Konuşmaları

Dr. Aydın Yücetürk - TEÜCD Başkanı
Dr. Tufan Kaleli - Kongre Başkanı
Fzt. Ali Kitiş - Kongre Başkanı
Dr. Sait Ada - TOTBİD Başkanı
Dr. A. Kadir Bacakoğlu - Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Başkanı
Dr. Metin Erer - Onursal Başkan
Surgery in Palestine / Dr. Christophe Oberlin - Onur Konuğu
19:00 - 21:00 Kokteyl Prolonge & Klasik Müzik
16 Mayıs 2014 Cuma
08:00 - 09:00 EĞİTİM KURSU 1 - YARALI ELDE VE YANIK ELDE REHABİLİTASYON
Moderatör: Dr. Atakan Aydın
Yanık elde rehabilitasyon / Fzt. Gülin Karayağmurlar
Yaralı elde rehabilitasyon / Fzt. Pınar Çelikdelen
Grup Görüşü ve Tartışma
09:00 - 09:30 KONFERANS 1
Moderatör: Dr. Oğuz Polatkan
Parmak tümörleri, sınıflandırma / Dr.Tufan Kaleli
09:30 - 10:00 KONFERANS 2
Moderatör: Dr. Ömer Erçetin
Nerve Transfers / Dr. Christophe Oberlin
10:00 - 10:30 POSTER VE KAHVE ARASI  
10:30 - 12:00 YUVARLAK MASA - SORULARLA PEDİATRİK OBP
Moderatör: Dr. Aydın Yücetürk
Dr. Atakan Aydın, Dr. Sinan Bilgin, Dr. Gürsel Leblebicioğlu, Dr. Kadir Bacakoğu, Fzt. Feride Bilir, Fzt. Tüzün Fırat
 12:00 - 13:00 ÖĞLE YEMEĞİ   
13:00 - 13:45 TARTIŞMALI OTURUM - KUBİTAL TÜNEL SENDROMU CERRAHİSİ
Moderatör: Dr. Yalçın Ademoğlu
Endoskopik yaparım / Dr. Muhittin Şener
Açık yaparım / Dr. Erdem Bagatur
Grup Görüşü ve Tartışma
13:45 - 14:15 KONFERANS 3
Moderatör: Dr. Mustafa Herdem
Distal radius kırıklarının cerrahi komplikasyonları / Dr. Tahir Sadık Sugün
14:15 - 14:45 KONFERANS 4 - PEDİATRİK TRAVMATİK EL
Moderatör: Dr.Sait Ada
El Cerrahisinde Pediyatrik travmatik el / Dr. M. Şükrü Şahin
Pediatrik travmatik el fizyoterapisi / Fzt. Zeynep Hoşbay Yıldırım
14:45 - 15:00 POSTER KAHVE ARASI  
15:00 - 16:00 PANEL 1 - KONJENİTAL EL
Moderatörler: Dr. İsmail Çallı, Dr. Eren Cansu
Artrogripotik üst ekstremite / Dr. Ömer Erçetin
Hipoplazik Radius / Dr. Murat Kayalar
Hipoplazik Başparmak / Dr. Ali Emre Aksu
Çocuklarda ortez protez uygulamaları / Fzt. Özlem Yılmaz
16:00 - 17:30 SERBEST BİLDİRİLER 1
SALON A
Moderatörler: Dr.Oğuz Özdemir, Dr. Utkan Aydın
SERBEST BİLDİRİLER 1
SALON B
Moderatörler: Dr. Metin Akıncı, Dr. Levent Küçük
17 Mayıs 2014 Cumartesi
07:00 - 07:50 KAHVALTI OTURUMU
GRUP 1 - TENDON TAMİRLERİ
KAHVALTI OTURUMU
GRUP 2 - CP'de ÜST EKSTREMİTE SORUNLARI
Dr. Oğuz Polatkan, Dr. İbrahim Kaplan, Fzt. Reyhan Çaykuşu Dr. Levent Yalçın, Dr. Serdar Tuncer, Fzt. Ela Tarakçı
08:00 - 09:00 EĞİTİM KURSU 2 - EL CERRAHİSİNDE AKILCI İLAÇ KULLANIMI
Moderatör: Dr. Hüseyin Bayram
El cerrahisinde akılcı antibiyotik ve analjezik kullanımı / Dr. Berkan Mersa
El cerrahisinde vasküler girişimler ve akılcı ilaç kullanımı / Dr. Fatih Kabakaş
Grup Görüşü ve Tartışma
09:00 - 09:30 TEKNİK DETAY
Moderatör: Dr. Şadan AY
El ve Üst ekstremite Cerrahisinde Perkütan Pinleme - alternatifi var mı? / Dr. Yüksel ÖZKAN
09:30 - 10:00 KONFERANS 5
Moderatör: Dr. Tufan Kaleli
Serebral Palsi üst ekstremite - CP Upper extremity / Dr. Christophe Oberlin
10:00 - 10:15 POSTER VE KAHVE ARASI  
10:15 - 11:00 KONFERANS 6
Moderatör: Dr. Mehmet Demirtaş
Nail bed injuries / Dr. Thierry Dubert
Total arthroplasty of the First CMC joint / Dr. Thierry Dubert
11:00 - 12:00 PANEL 2 - EL BİLEK ATROSKOPİSİ
Moderatörler: Dr. Sinan Adıyaman, Dr. Mahmut Kömürcü
Anatomi, ekipman, portallar / Dr. Kadir Ertem
TFCC lezyonları / Dr. Hayati Durmaz
S-L lezyonları / Dr. Mustafa Kürklü
Ek uygulama sahaları / Dr. Mustafa Özkan
12:00 - 13:00 ÖĞLE YEMEĞİ
13:00 - 14:00 PANEL 3 - NONUNİON MALUNİON
Moderatörler: Dr. Mehmet Yıldız, Dr. Cemil Yıldırım Türk
Skafoid / Dr. Kahraman Öztürk
Distal radius / Dr. İlhami Kuru
Metakarplar, falankslar / Dr. Zekeriya Tosun
Ön-kol / Dr. Metin Eskandari
14:00 - 15:00 PANEL 4 - PERİFERİK SİNİR CERRAHİSİ
Modaratörler: Dr. Cihangir Tetik, Dr. Murat Uzel
Primer ve sekonder tamir / Dr. Mehmet Alp
Uç-yan sinir onarımları / Dr. Serhat Özbek
Konduitler / Dr. Mehmet Armangil
Rehabilitasyon / Fzt. Filiz Can
15:00 - 15:15 POSTER VE KAHVE ARASI  
15:15 - 16:00 PANEL 5 - DOKU NAKİLLERİ - MİKROCERRAHİ
Moderatör: Dr. Ferit Demirkan
Üst ekstremite defektlerinde flep cerrahisi / Dr. Ali Rıza Erçöçen
Alt ekstremite defektlerinde flep cerrahisi / Dr. Osman Akdağ
Ayak ele nakillerler el rekonstruksiyonu / Dr. İbrahim Kaplan
16:00 - 17:30 Serbest Bildiriler 2
SALON A
Moderatörler: Dr. Erhan Coşkunol, Dr. Sinan Engin
Serbest Bildiriler 2
SALON B
Moderatörler: Dr. Ahmet Ekin, Dr. Hakan Gündeş
17:30 - 20:00 TEÜECD OLAĞAN GENEL KURULU, YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİMLERİ
20:00 - 24:00 GALA YEMEĞİ & DEVİR TÖRENİ   
18 Mayıs 2014 Pazar
08:00 - 09:00 EĞİTİM KURSU 3 - EL CERRAHİSİNDE SIK KARŞILAŞILAN PROBLEMLER
Moderatör: Dr. Ufuk Nalbantoğlu
Medial-lateral epikondilit, De Quervain, tetik parmak ( Fizik Tedavi Bakışıyla) / Dr. Yaprak Ataker
Medial-lateral epikondilit, De Quervain, tetik parmak ( El Cerrahisi Bakışıyla ) / Dr. Ayhan Kılıç
Grup görüşü ve Tartışma
09:00 - 10:00 PANEL 6 - ÜST EKSTREMİTE TENDON TRANSFERLERİ
Moderatörler: Dr. Arif Türkmen, Dr. Hayati Öztürk
Omuz / Dr. Nazım Karalezli
Dirsek / Dr. A. Muhtar Öztürk
El / Dr. Fahir Demirkan
Üst ekstremite tendon transferlerinde rehabilitasyon / Fzt. Aysel Enhoş
10:00 - 10:15 POSTER VE KAHVE ARASI  
10:15 - 11:15 VAKA SUNUMU - İLGİNÇ OLGULAR
Moderatörler: Dr. Taşkın Altay, Dr. Arel Gereli
11:15 - 12:15 VAKA SUNUMU - İSTENMEYEN SONUÇLAR VE KOMPLİKASYONLAR
Moderatörler: Dr. Eftal Güdemez, Dr. Mustafa Kürklü
12:15 - 13:00 ÖDÜL TÖRENİ VE KAPANIŞ

3. Ulusal El Rehabilitasyonu Kongresi Program

Liste Başına Dön...

17 Mayıs 2014 Cumartesi
09:00 - 09:30 KONFERANS 1 - Travma ve Vücut Farkındalığı
Fzt. Hamiyet Yüce
09:30 - 10:30 PANEL 1: Üst Ekstremitede Ödem
Moderatör: Fzt. Gülnur Öztürk
Fzt. Yeşim Bakar, Fzt. Deniz Dikmen Meral, Fzt. Didem Karadibak
10:30 - 10:45 POSTER VE KAHVE ARASI  
10:45 - 11:30 WORKSHOP - Üst Ekstremitede Ödem
Fzt. Yeşim Bakar
11:30 - 12:00 KONFERANS 2 - Elde Proprisepsiyon
Fzt. Çiğdem Öksüz
12:00 - 13:00 ÖĞLE YEMEĞİ
13:00 - 14:00 PANEL 2 -Fleksör Tendon Yaralanmaları ve Rehabilitasyonu
Moderatör: Fzt. Beray Keleşoğlu
Dr. Eftal Güdemez , Fzt. Firdevs Kul , Fzt. Reyhan Çaykuşu
14:00 - 15:00 PANEL 3: Dirsek Eklem İçi Kırıklarında Rehabilitasyon
Moderatör: Fzt. Burcu Semin Akel
Dr. Murat KAYALAR , Fzt. Nihal Büker , Fzt. Gürsoy Coşkun
15:00 - 15:15 POSTER VE KAHVE ARASI  
15:15 - 16:15 WORKSHOP - Fleksör Tendon Yaralanmalarında Splintleme
Fzt. Firdevs Kul , Fzt.Beray Keleşoğlu
16:15 - 17:15 SERBEST BİLDİRİLER
Moderatör: Fzt. Aysel Enhoş, Fzt. Müyesser Cavlak
17:15 - 18:00 El Terapistleri Derneği Çalışma Grupları ve Komisyon Toplantıları